Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki i groził policjantowi, trzy miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 10.07.2019

Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas zatrzymania 40-latek groził jednemu z funkcjonariuszy pozbawieniem życia, chcąc w ten sposób wymusić odstąpienie od czynności służbowych. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać środki odurzające. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego. 40- latek znany już organom ściągania, podczas zatrzymania groził jednemu z funkcjonariuszy pozbawieniem życia, chcąc w ten sposób wymusić odstąpienie od czynności służbowych. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego.

Podejrzany został przewieziony do komendy oraz umieszczony w policyjnym areszcie. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że susz roślinny to marihuana.

Następnego dnia 40-latek w żoliborskiej prokuraturze usłyszał dwa zarzuty posiadania narkotyków oraz wymuszania od funkcjonariusza publicznego zaniechania prawnej czynności służbowej poprzez stosowanie groźby. Prokurator wobec zatrzymanego zawnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku. Podejrzany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/ks