Mundurowi zatrzymali podejrzanego o rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi zatrzymali podejrzanego o rozbój

Data publikacji 04.07.2019

Mundurowi z bielańskiej komendy zatrzymali 27-latka chwilę po tym, jak napadł na kobietę i zabrał jej plecak. Podejrzany mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Po godzinie pierwszej w nocy mundurowi patrolujący bielańskie ulice otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść przy ulicy gen. Stanisława Maczka. Nieznany mężczyzna szarpał swoją ofiarę, a następnie zabrał jej plecak. Napadnięta kobieta, udała się na najbliższą stację paliw, gdzie wezwała pomoc.

Policjanci błyskawicznie zjawili się na miejscu i ruszyli za sprawcą. Mężczyzna został zatrzymany w momencie, gdy przeglądał zawartość zabranego plecaka. Kobieta rozpoznała w nim napastnika.

Śledczy zebrali materiał dowodowy oraz doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam 27-latek usłyszał zarzut rozboju. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.  

ks/mb