Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Broń i marihuana zabezpieczona przez wywiadowców podczas kontroli drogowej

Data publikacji 17.06.2019

Pistolet gazowy, amunicję hukową oraz marihuanę zabezpieczyli wywiadowcy podczas kontroli drogowej w Sulejówku. Policjanci zatrzymali opla, którym kierował mieszkaniec gminy Halinów. Funkcjonariusze znaleźli przedmioty w schowku pojazdu, a marihuanę w kieszeni spodni kierującego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przed kilkoma dniami, policyjni wywiadowcy podczas patrolowania ulic Sulejówka zatrzymali do kontroli osobowego opla. Od początku interwencji, kierujący nim mężczyzna zachowywał się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili dokładnie przyjrzeć się osobom i pojazdowi. Podczas sprawdzania wnętrza, w schowku pojazdu, policjanci odnaleźli pistolet gazowy oraz amunicję. 34-letni mężczyzna nie posiadał żadnego pozwolenia na broń.

W trakcie trwania interwencji nerwowo sięgał ręką do kieszeni. Policjanci sprawdzili więc zawartość odzieży mężczyzny. W trakcie przeszukania w kieszeni spodni znaleźli torebkę z zielonym suszem. Wywiadowcy zabezpieczyli substancję, mężczyznę natomiast zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Śledczy przeprowadzili badanie narkotestem, które wykazało, że zabezpieczony susz jest marihuaną. W tej sprawie będzie również powołany biegły z zakresu balistyki, który wyda opinię w kwestii zatrzymanej broni i amunicji.

34-latek na tę chwilę usłyszał zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Sprawa jest w toku, śledczy nie wykluczą przedstawienia mężczyźnie kolejnych zarzutów.

mz/mb