Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nachodził i groził, że pobije, jak nie dostanie pieniędzy – tymczasowy areszt za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 14.06.2019

Skuteczne działania policjantów z Woli doprowadziły do ustalenia mężczyzny podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Z informacji wynika, że 24-latek od prawie trzech lat nachodził pokrzywdzonego i poprzez groźby pobicia miał wymuszać od niego pieniądze. Śledczy po uzyskaniu tej informacji, ustalili tożsamość 24-latka oraz dotarli do pokrzywdzonego. W prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut w warunkach recydywy, decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że nieznany mężczyzna nachodzi pokrzywdzonego i poprzez groźby pobicia, wymusza od niego pieniądze. Taka sytuacja miała trwać od prawie trzech lat. Śledczy od razu zajęli się ustaleniem i wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Do działań włączyli się również operacyjni.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który miałby mieć związek z przestępstwem, dotarli także do pokrzywdzonego. Ten z obawy przed swoim oprawcą nikomu tego nie zgłaszał. Policjanci zgromadzili niezbędny materiał dowodowy i zatrzymali 24-latka. Po przekazaniu sprawy do rejonowej prokuratury podejrzany usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego w warunkach recydywy, bowiem mężczyzna miał wcześniej przebywać w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego i decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat więzienia.

ea/ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów