Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali jeepa wartego 85 tysięcy zł, podejrzany odpowie za przywłaszczenie

Data publikacji 12.06.2019

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie jeepa wartego 85 tysięcy zł. Z informacji wynika, że mężczyzna miał użytkować pojazd oraz regularnie za auto opłacać raty. Okazało się, że nie wywiązał się z wcześniejszych ustaleń, nie zwrócił pojazdu, jak i nie ponosił kosztów jego utrzymania. Pojazd został przez funkcjonariuszy odzyskany, kiedy był już użytkowany przez inną osobę. Podejrzany 43-latek usłyszał w tej sprawie zarzut.

Do policjantów z Woli wpłynęło zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia mienia ruchomego. Chodziło o przywłaszczony pojazd o wartości 85 tysięcy zł. Z informacji uzyskanych wynika, że jeep miał był użytkowany przez mężczyznę w ramach nawiązanych wcześniej ustaleń. On miał również ponosić koszty rat za pojazd. Szybko okazało się, że raty nie są spłacane, a pojazd nie został zwrócony do firmy.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Operacyjni namierzyli podejrzewanego mężczyznę i zatrzymali go. Okazało się, że jeep był już użytkowany przez inną osobę, od której został zabezpieczony. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia ruchomego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

ea/ms

  • Samochód odzyskany przez policjantów
    Samochód odzyskany przez policjantów