Zarzuty za oszustwa przy wynajęciu domku w górach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za oszustwa przy wynajęciu domku w górach

Data publikacji 12.06.2019

11 zarzutów karnych dotyczących oszustwa, usiłowania oszustwa i kradzieży usłyszał w wolskiej komendzie 20-letni mężczyzna, poszukiwany 11 zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu. Z ustaleń wynika, że mężczyzna oferował do wynajęcia domek w górach, za co pobierał zaliczki. Po tym kontakt urywał się, a oferta wynajęcia domku okazywała się nieprawdziwa. W taki sposób naraził pokrzywdzonych na łączne straty wynoszące około 20 tysięcy zł. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszytko zaczęło się od ogłoszeń na jednym z portali internetowych. Rzekomy właściciel proponował wynajęcie domku w górach. Na tę wiadomość odpowiedziało kilkunastu zainteresowanych. Na chętnych nie trzeba było długo czekać. Już od października ubiegłego roku zgłaszały się osoby chętne do wynajęcia lokum. Osoby te wpłacały zaliczki na konto bankowe i czekały na wypoczynek. Kiedy zbliżał się termin, kontakt z wynajmującym urywał się. Potem okazywało się, że ogłoszenie jest nieprawdziwe, domek z oferty był tylko zdjęciem z Internetu. Wówczas wszystko wyszło na jaw, do komendy wpływały zgłoszenia oszukanych osób.

Sprawą zajęli się policjanci ze wolskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny. 20-latek był już wcześniej notowany za oszustwa i miał 11 zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu. Okazało się również, że ma on związek z kradzieżą pieniędzy w kwocie 4500 złotych, które miał skraść swojej siostrze. 20-latek został zatrzymany na terenie Ochoty.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał łącznie 11 zarzutów, 10 dotyczących oszustwa i usiłowania oszustwa oraz kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.  

ea/ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów podczas przesłuchania
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.99 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP