Zatrzymana para odpowie za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana para odpowie za rozbój

Data publikacji 12.06.2019

Kryminalni zatrzymali 18-latkę i 57-letniego mężczyznę. Tym samym policjanci najprawdopodobniej zapobiegli kolejnemu przestępstwu, do którego mogłoby dojść. Kobieta z mężczyzną umówili się ze starszym panem w jego mieszkaniu pod pretekstem wspólnego wypicia kawy. A byli już podejrzewani o dokonanie rozboju na seniorze, który zaprosił ich do domu i razem spożywali alkohol. Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty, mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do komendy zatelefonował mężczyzna, który powiadomił, że jego ojciec, starszy człowiek samotnie mieszkający, umówił się z mężczyzna i kobietą w swoim mieszkaniu na kawę. Para oferowała mu, że rzekomo może mu pomóc w sprzątaniu i drobnych pracach.

Kryminalni natychmiast skojarzyli, że najprawdopodobniej są to te same osoby, które kilka dni wcześniej dopuściły się rozboju na starszym mężczyźnie w jego mieszkaniu. Najpierw poznali się na ulicy, poszli do jego domu pić alkohol, a potem pobili seniora i okradli go na łączną sumę prawie 40 tysięcy złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego przygotowali zasadzkę i zanim para pojawiła się u starszego pana już była zatrzymana. Śledczy z dochodzeniówki skompletowali materiał dowodowy i doprowadzili 57-latka i 18-latkę do prokuratury, Tam zostały im przedstawione zarzuty. W sądzie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

ea/jw

  • Zatrzymany mężczyzna
    Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymana kobieta