Szukał schronienia w stolicy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szukał schronienia w stolicy

Data publikacji 26.11.2009

Dwa lata ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był przez prokuraturę rejonową w Węgrowie listem gończym za oszustwo. Wojciech Ś. był zatrudniony na stanowisku kasjera w centrum handlowych na Śródmieściu. Dzielnicowi z Ochoty wpadli na jego trop.

Mieszkaniec Katowic od dwóch lat był poszukiwany przez prokuraturę w Węgrowie listem gończym za oszustwo. Dzielnicowi z Ochoty uzyskali informację, gdzie prawdopodobnie może przebywać. Wszystko wskazywało na to, że jest zatrudniony na stanowisku kasjera w centrum handlowym na Śródmieściu. Natychmiast postanowili to sprawdzić.

Policjanci jeszcze tego samego dnia udali się na miejsce. W wyniku podjętej obserwacji zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi Wojciecha Ś. Po wylegitymowaniu mężczyzny nie mieli już żadnych wątpliwości. 61-latek został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy w jego miejscu pracy. Mężczyzna myślał, że gdy ukryje się w Warszawie, uniknie odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwo. Mylił się. Wojciech Ś. został już przewieziony do aresztu śledczego.

 

ak, ew