Odpowie za uprawę konopi i posiadanie marihuany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uprawę konopi i posiadanie marihuany

Policjanci z halinowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, u którego w domu podczas przeszukania zabezpieczyli rośliny konopi indyjskich oraz marihuanę, z której można uzyskać kilkadziesiąt porcji narkotyku. 28-latek usłyszał dwa zarzuty karne posiadania środków odurzających i uprawy konopi, przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Kryminalni z komisariatu policji z Halinowa, rozpracowując środowisko związane z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z domów na terenie Halinowa, mogą być przechowywane narkotyki.

Przeprowadzili więc akcję, podczas której zatrzymali 28-letniego mieszkańca Halinowa, u którego w domu znaleźli rosnące rośliny konopi indyjskich oraz ponad 15 gram suszu roślinnego. Substancje zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił na komisariat. Przeprowadzono również badanie zabezpieczonego suszu, po którym ustalono, że jest to marihuana.

Mężczyzna usłyszał w tej sprawie dwa zarzuty karne: uprawy konopi indyjskich i posiadania marihuany. Przyznał się do zarzucanych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny.

Na poczet kary zabezpieczona również mienie w postaci motocykla o wartości 10 tys. złotych.

mz/mb

  • Zabezpieczony susz roślinny
    Zabezpieczony susz roślinny
  • Zabezpieczona roślina konopi