Włamał się i okradł rodzinę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się i okradł rodzinę

Data publikacji 23.05.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu na Białołęce zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem. Mężczyzna wybił szybę, a następnie dostał się do domu swojej matki i okradł młodszego brata. Jego łupem padła gotówka. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie w tej sprawie. 35-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na Białołęce interweniowali w związku z włamaniem do jednego z domów. Świadek zauważył wybite okno i zaalarmował właścicielkę posesji. Spłoszony intruz uciekł, jak się okazało z gotówką w kwocie 220 złotych, należącą do jego młodszego brata. Wśród grona podejrzewanych był syn właścicielki domu. 35-latek poprzedniej nocy miał dobijać się do drzwi swojej matki. Kobieta zeznała, że był agresywny, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Jak się później okazało, pod nieobecność matki postanowił ją okraść.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za mężczyzną. W okolicy skrzyżowania ul. Modlińska/Morelowa zauważyli opisanego 35-latka. Funkcjonariusze błyskawicznie go zatrzymali, nie dając mu szansy na ucieczkę. Zabezpieczyli przy nim 82 złote.

Dochodzeniowiec przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzut kradzieży z włamaniem, za które sąd może skazać go na karę do 10 lat pozbawienia wolności.

esz/po