3 miesiące aresztu za wypadek drogowy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za wypadek drogowy

Nowodworscy policjanci zatrzymali 47-letniego kierowcę renault megane, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Mężczyzna podczas manewru wyprzedzania wypadł z drogi i uderzył w słupy linii energetycznej i ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia 4 pasażerów auta trafiło do szpitala. Kierowca po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sławomir W. usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 18 maja w Nowych Grochalach gm. Leoncin. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 47-letni kierowca renault megane stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słupy linii energetycznej i ogrodzenie posesji. W wyniku wypadku 4 pasażerów auta trafiło do szpitala. Po przebadaniu kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sławomir W. został zatrzymany i trafił do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzuty. Wcześniej mężczyzna był już karany za jazdę po pijanemu i miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wczoraj nowodworski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 47-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z nowodworskiej komendy ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

sk/mb

  • Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym
    Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym
  • Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym
    Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym
  • Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym