3 miesiące aresztu dla podejrzanych o rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu dla podejrzanych o rozbój

Data publikacji 20.05.2019

Dwaj podejrzani o dokonanie rozboju trafili do aresztu na trzy miesiące. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. 18 i 20-latek mieli napaść na 16-latka, ograbiając go z odzieży, portfela, pieniędzy oraz telefonu komórkowego.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu na Białołęce doprowadzili do prokuratury dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Tam oskarżyciel po przedstawieniu im zarzutów i przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 18 i 20-latka na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek po godzinie 18:00 przy ul. Kowalczyka na Białołęce. Tam młodzi mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego. Napastnicy szarpali 16-latka, wykręcali mu ręce i zagrozili nożem, po czym zabrali mu odzież, portfel z dokumentami i pieniędzmi, telefon komórkowy i słuchawki bezprzewodowe.

Matka chłopca zgłosiła ten fakt policjantom z komisariatu na Białołęce. Po rozpytaniu okazało się, że napastnikami są osoby znane pokrzywdzonemu.

Policjanci razem z nastolatkiem zaczęli sprawdzać przyległe ulice. Przed jedną z restauracji pokrzywdzony rozpoznał napastników. Wspólne działania funkcjonariuszy z patrolówki i kryminalnych doprowadziły do ich zatrzymania. Mundurowi zabezpieczyli nóż, którym mężczyźni mieli zagrozić pokrzywdzonemu, a w samochodzie, którym się poruszali należącą do niego bluzę. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo18-latek został ukarany grzywną za jazdę bez prawa jazdy.

Za rozbój przy użyciu noża podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

po/mb