Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów podczas interwencji, został zatrzymany

Data publikacji 15.05.2019

Dochodzeniowiec z Komisariatu na Targówku przedstawił 32-letniemu mężczyźnie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Obywatel Ukrainy w trakcie interwencji był agresywny, nie wykonywał poleceń mundurowych, rzucił się na nich z pięściami. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Targówku interweniowali wobec mężczyzny spożywającego alkohol w miejscu publicznym. Obywatel Ukrainy nie chciał podać swoich danych i okazać dokumentów uprawniających go do pobytu na terenie RP. Próbował oddalić się z miejsca interwencji. Kiedy mundurowi stanęli mu na drodze, mężczyzna zareagował agresywnie, zaczął szarpać policjanta za mundur i próbował go uderzyć. Czuć było od niego alkohol. Został zatrzymany.

Podczas przejazdu radiowozem i w budynku komisariatu zatrzymany nie stosował się do wydawanych poleceń, atakował policjantów. Był mocno pobudzony i nie chciał poddać się badaniu alkomatem.

Sprawą 32-latka zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego. Na podstawie zgromadzonego materiału procesowego dochodzeniowiec przedstawił podejrzanemu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/po