Kryminalni zatrzymali podejrzanych o rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali podejrzanych o rozbój

Data publikacji 14.05.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego na Pradze Północ zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili śledczy, 18 i 22-latek z innym nieustalonym dotąd mężczyzną najpierw pobili, a następnie okradli pokrzywdzonego. Obaj usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru, nałożył zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz kontaktowania z nim. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wspomnianego zdarzenia doszło pod koniec marca br. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w Parku Praskim został napadnięty przez trzech mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię, pobili, a następnie ukradli mu pieniądze w kwocie prawie 2500 złotych oraz e-papierosa o wartości 300 złotych. 34-latek zeznał, że dwóch mężczyzn znał z widzenia.

Kiedy tylko informacja o napadzie trafiła do policjantów z wydziału kryminalnego komendy na Pradze Północ, Ci zaczęli ustalać szczegóły dotyczące napastników. Wkrótce dotarli do dwóch mieszkańców Marek. 18 i 22-latek zostali zatrzymani.

Śledczy doprowadzili mężczyzn do prokuratury. Tam na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju na 34-latku. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego z obowiązkiem stawiennictwa w Komisariacie Policji dwa razy w tygodniu. Mężczyźni mają również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 metrów oraz zakaz kontaktowania z nim.

Za przestępstwo z art. 280 §1 KK grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni nadal pracują nad zatrzymaniem trzeciego mężczyzny podejrzewanego o ten rozbój.

ea/po

  • Zdjęcie przedstawia dwóch policjantów w cywilnych ubraniach, którzy prowadzą zatrzymanego mężczyznę. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Osoby znajdują się obok oznakowanego radiowozu.
    Zatrzymany mężczyzna
Ładowanie odtwarzacza...

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.03 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP