Dozór za rozbój i kradzieże z włamaniem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za rozbój i kradzieże z włamaniem

Data publikacji 13.05.2019

Dzielnicowy z Michałowic zatrzymał 33-latka chwilę po tym, jak ten próbował włamać się do garażu w Pęcicach. Mężczyzna jest podejrzany o rozbój i kilka innych przestępstw popełnionych na terenie powiatu grójeckiego. Usłyszał 8 zarzutów. Decyzją sądu zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Dyżurny w Michałowicach otrzymał zgłoszenie, że w Pęcicach  doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem, a z miejsca oddalają się sprawcy. Dzielnicowy z Michałowic natychmiast udał się tam i w trakcie dojazdu zauważył dwóch uciekających mężczyzn. Policjant ruszył za nimi w pościg. Jednego z mężczyzn zatrzymał w zaroślach. Po zatrzymaniu 33-latek został przewieziony do komisariatu.  

Dalej sprawą zajęli się michałowiccy dochodzeniowcy. Ustalili, że mężczyzna oprócz usiłowania włamania w Pęcicach może mieć na swoim koncie inne przestępstwa popełnione na terenie powiatu grójeckiego.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna może mieć związek z rozbojem dokonanym w maju tego roku wspólnie z innymi osobami, w wyniku którego skradziony został samochód m-ki ford, dokumenty, karty bankomatowe i inne rzeczy o wartości ponad 10.000 zł. Przy pomocy skradzionych kart 33-latek miał dokonać kilku nieautoryzowanych transakcji.

Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów za rozbój, kradzieże z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem, wszystkie w warunkach recydywy.

Decyzją sądu podejrzany został objęty dozorem policji. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

kk/mb