Dozór dla wnuka - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla wnuka

Data publikacji 25.11.2009

Policjanci zatrzymali 30-letniego Rafała B., który od miesiąca, kiedy to opuścił mury więzienia znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią. Mężczyzna nie dawał spać starszej kobiecie, wykręcał jej ręce, szarpał za włosy, wyzywał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Mundurowi udali się na interwencję, którą zlecił im radiooperator w związku ze zgłoszeniem znęcania się psychicznego i fizycznego wnuka nad babcią.

Policjanci zatrzymali 30-letniego Rafała B. obok klatki schodowej bloku, w którym mieszkała pokrzywdzona. Mężczyzna stał pod oknami i się awanturował, a wszystko dlatego, że starsza kobieta nie chciała wpuścić go do domu.

Funkcjonariusze ustalili, że 30-latek od około miesiąca mieszkał u swojej babci. Wprowadził sie tuż po wyjściu z więzienia. Nikt z rodziny nie chciał dać mu schronienia. Zgodziła sie jedynie 79-letnia babcia. Wnuk zamiast docenić jej gest zaczął sie nad nią znęcać, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Wyzywał starszą kobietę, nie dawał spać w nocy, wykręcał ręce, szarpał za włosy.

Policjanci natychmiast zatrzymali Rafała B. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz zeznania świadków pozwoliły przedstawić mu zarzut. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.

dt, jw