Zatrzymani z narkotykami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 07.05.2019

Policjanci zajmujący się przestępstwami kradzieży z włamaniem, w ramach prowadzonych ustaleń do usiłowania włamania do domu, dotarli do dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Od 26-letniego Krzysztofa G. funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 227 gramów kokainy, ponad 523 gramy metaamfetaminy i 359 sztuk tabletek extasy. Drugi z zatrzymanych, 34-letni Norbert K., miał 24 gramy marihuany, dodatkowo był poszukiwany, miał do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec 26-latka, za posiadanie znacznej ilości narkotyków, sąd zastosował tymczasowy areszt.

Policjanci zajmujący się sprawami kradzieży z włamaniem, w trakcie ustaleń do jednego z usiłowań dokonania takiego przestępstwa, dotarli do mieszkania, które wynajmowali dwaj mężczyźni.

Podczas przeszukania lokalu okazało się, że obaj posiadają środki odurzające. W pierwszej kolejności funkcjonariusze znaleźli w kuchennych szafkach foliowe zawiniątka i słoik z suszem roślinnym, do tego gotówkę, prawie 3 tysiące złotych. Rzeczy te należały do 34-letniego Norberta K., który dodatkowo okazał się poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego, miał do odbycia karę dwóch i pół roku pozbawienia wolności.

Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w lodówce i szafkach, te z kolei należały do 26-letniego Krzysztofa G. Mężczyzna ukrywał ponad 523 gramy metaamfetaminy, 227 gramów kokainy i tabletki extasy w różnych kolorach, łącznie 359 sztuk.

Mężczyźni trafili do policyjnych cel. Obaj usłyszeli zarzuty. 34-latek odpowie za posiadanie 24 gramów marihuany, został umieszczony w areszcie śledczym zgodnie z dyspozycją nakazu doprowadzenia. Z kolei Krzysztof G. w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

ea/jw

  • Narkotyki i pieniądze zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki i pieniądze zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki, waga i pieniądze zabezpieczone przez policjantów
    Przedmioty zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki, pieniądze i inne przedmioty zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki i pieniądze zabezpieczone przez policjantów

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 3.31 MB)