Myśleli, że unikną odpowiedzialności... - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Myśleli, że unikną odpowiedzialności...

Data publikacji 30.04.2019

Operacyjne ustalenia i dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym pozwoliły kryminalnym z Targówka wytypować i zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pieniędzy w miejscowym sklepie. Łupem 28-letniego Piotra N. i 27-letniego Macieja M. padła gotówka w kwocie ponad 1400 złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca br. Dwóch klientów sklepu wykorzystując nieuwagę pracownika, z zaplecza ukradło gotówkę w kwocie ponad 1400 złotych.

Po zgłoszonym przestępstwie kryminalni z Targówka zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu od razu zajęli się ustaleniem tożsamości tych osób. Policjanci wykonali szereg czynności operacyjnych. Dzięki dobremu rozpoznaniu w środowisku przestępczym funkcjonariusze wkrótce wytypowali mężczyzn podejrzewanych o tę kradzież. W wyniku szybko zorganizowanej akcji zatrzymali 28-letniego Piotra N. i 27-letniego Macieja M. Obaj, zaskoczeni wizytą Policji myśleli, że unikną odpowiedzialności.

Trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dochodzeniowcy z Targówka przedstawili im zarzuty kradzieży pieniędzy. O ich dalszym losie będzie decydował sąd. Zatrzymanym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

po/mb