Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się, zarzut za stalking

Data publikacji 29.04.2019

Zarzut stalkingu usłyszał w komendzie na Woli 26-letni mężczyzna. Z ustaleń, jakie posiadali policjanci wynikało, że mężczyzna od maja ubiegłego roku uporczywie nękał pokrzywdzoną, wysyłał jej liczne smsy, wielokrotnie telefonował i nachodził w miejscu zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wolskiej komendy. 25-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy prowadzili sprawę związaną ze stalkingiem. Z ich informacji wynikało, że pokrzywdzona miał być nękana przez swojego oprawcę już od maja ubiegłego roku. Mężczyzna wielokrotnie telefonował do pokrzywdzonej, wysyłał jej smsy i nachodził ją w miejscu zamieszkania. Zaniepokojona i zdenerwowana kobieta w końcu zaalarmowała o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili 26-latkowi zarzut stalkingu. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz kontaktowania się z nią. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/ms

  • Policjant trzyma za ramię zatrzymanego mężczyznę.
    Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym