Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking

Data publikacji 26.04.2019

Zarzut stalkingu usłyszał w komendzie na Woli 41-letni mężczyzna. Z ustaleń jakie posiadali policjanci, wynikało, że mężczyzna uporczywie nękał pokrzywdzoną, wysyłał jej liczne smsy, dzwonił wielokrotnie oraz nachodził ją w miejscu zamieszkania. 41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stalking. Z ustaleń jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że pokrzywdzona była nękana przez swojego oprawcę już od kilku miesięcy. Mężczyzna wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonej, wysyłał jej smsy, nachodził ją w miejscu zamieszkania. Zaniepokojona i zdenerwowana kobieta zaalarmowała o wszystkim Policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy, po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 41-latkowi zarzut stalkingu. Decyzją prokuratora mężczyzna ma orzeczony środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz zbliżania się do kobiety oraz zakaz kontaktowania się z nią. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ms/mb