Z domu do policyjnego aresztu.. - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z domu do policyjnego aresztu..

Data publikacji 26.04.2019

Dozór Policji, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania z nią zastosował prokurator wobec 49-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Pragi Północ podczas interwencji domowej. Krzysztof G. usłyszał zarzut dotyczący znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Pradze Północ po raz kolejny interweniowali w związku z awanturą domową. Na miejscu okazało się, że 49-latek wyzywał swoją żonę i bił ją. Jak ustalili mundurowi, agresywny mężczyzna już wcześniej stosował wobec niej przemoc.

Policjanci zatrzymali Krzysztofa G. i osadzili w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego przygotowali materiał dowodowy, z którego wynikało, że zatrzymany od stycznia zeszłego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 49-latek wyzywał kobietę, ubliżał jej i bił pięściami po całym ciele. Zawsze był wtedy pijany.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji, zakaz zbliżania się do żony i kontaktowania z nią. Podejrzany musi też opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Za przestępstwo, którego Krzysztof G. się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy! Każda osoba, która doświadcza przemocy ze strony najbliższych powinna powiadomić Policję. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem!. Dla osób, które doświadczają takiej przemocy policjanci prowadzą specjalne dyżury:

http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/83911,Niebieskie-wtorki-wolne-od-przemocy.html

http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/85176,Niebieskie-srody-na-Pradze-Polnoc.html

http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/81436,Punkt-konsultacyjny-dla-mieszkancow-zielonejquot-Bialoleki.html

po/mb