Płacili skradzioną kartą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Płacili skradzioną kartą

Data publikacji 23.04.2019

Kryminalni z Żoliborza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w różnych sklepach płacili skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu na Żoliborzu zgłosił się starszy mężczyzna i powiadomił, że skradziono mu portfel z dokumentami oraz kartą bankomatową. Śledczy ustalili także, że kartą ktoś trzykrotnie płacił, zbliżając ją do terminali płatniczych bez wpisania numeru pin, w różnych placówkach handlowych.

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności związane z kradzieżą karty i miejsca, w których wykorzystano ją do późniejszych zakupów. Funkcjonariusze, analizując zdobyte informacje, bardzo szybko ustalili, że transakcji płatniczych dokonywali mężczyźni, którzy wcześniej ukradli portfel.

Policjanci zebrali materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia i zatrzymali 24-latka oraz jego 23-letniego wspólnika. Zatrzymani narazili pokrzywdzonego na straty w kwocie prawie 200 złotych.

Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Jeden z mężczyzn w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ks/mb