Zatrzymany z papierosami bez polskiej akcyzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z papierosami bez polskiej akcyzy

22000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. W ręce funkcjonariuszy wpadł obywatel Armenii, który w samochodzie ukrywał trefny towar, a na widok policjantów zamknął auto i w popłochu wyrzucił kluczyki na dach targowiska. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją operacyjnie ustalili, że najprawdopodobniej w okolicy jednego z bazarów obywatel Armenii może handlować papierosami bez polskiej akcyzy.

Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Pojawili się we wskazanej okolicy i podjęli obserwacje. Bardzo szybko zauważyli mężczyznę stojącego przy samochodzie, w którym był otwarty bagażnik i widać było liczne paczki papierosów. Ormianin wpadł w popłoch, zamknął klapę bagażnika i samochód, a potem zaczął uciekać. Kluczyki odrzucił na dach pawilonów. Funkcjonariusze szybko zatrzymali 41-latka. Zabezpieczyli również kluczyki i znajdujące się w samochodzie papierosy.

Okazało się, że mężczyzna posiadał 1100 paczek wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy. Obywatel Armenii został zatrzymany, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut. 22000 sztuk zabezpieczonych papierosów to uszczuplenie należności podatkowej w wysokości należnego cła w kwocie 1470 złotych, natomiast należnego podatku akcyzowego w kwocie 18992 złotych.

jw/mb

 

  • Zabezpieczony przez policjantów towar w postaci papierosów
  • Zabezpieczony przez policjantów towar w postaci papierosów
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę