Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ścigany listem gończym zatrzymany w pościgu przez kryminalnych

Data publikacji 23.04.2019

Kolejne skuteczne zatrzymanie mieli na koncie kryminalni z otwockiej grupy poszukiwawczej, którzy ruszyli w pościg za 53-letnim mieszkańcem Józefowa, skazanym w sprawie dotyczącej posiadania znacznej ilości narkotyków. Ścigany próbował zbiec, jednak refleks kryminalnych wziął ostatecznie górę nad nieporadną ucieczką 53-latka. Po kilkusetmetrowej pogoni, mężczyznę ostatecznie zatrzymano, a później w policyjnym konwoju przetransportowano do zakładu karnego. Skazany spędzi teraz 3 lata i 6 miesięcy za więziennymi murami.

W policyjnej profesji refleks musi iść w parze z dobrą kondycją fizyczną. Tego na pewno nie brakuje otwockim kryminalnym, którzy mają dość wysoką skuteczność w namierzaniu osób unikających organów ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości, ukrywających się w celu uniknięcia odbycia kary pozbawienia wolności.

Jeden z realizowanych przez kryminalnych listów gończych dotyczył 53-letniego mieszkańca Józefowa, który świadomy karnej „odsiadki”, nie dość że nie skłaniał się, aby zgłosić się do odbycia kary w zakładzie karnym, to jeszcze opuścił swój dom, myśląc że utrudni tym samym pracę stróżów prawa.

Kryminalni „poszukiwacze” rozpoznając środowiska przestępcze, wpadli jednak na jego trop, dowiadując się, że może on pojawić się w Józefowie.

Kiedy pojechali sprawdzić czy 53-latek faktycznie wrócił na swoją posesję, zauważyli jak ten widząc ich, rzucił się do ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Pokonując ogrodzenia kolejnych posesji uciekinier był cały czas w zasięgu policjantów. Kryminalni nie dali mu jednak żadnych szans na oddalenie się.

Uciekinier, chcąc zmylić pogoń, ukrył się za jednym z zaparkowanych w Józefowie samochodów.

Ta kryjówka mu jednak nie pomogła, kryminalni dobiegli do niego, obezwładnili, a następnie doprowadzili do radiowozu, a później przewieźli do otwockiej komendy.

Ostatnim etapem policyjnych czynności z zatrzymanym był konwój do zakładu karnego, w którym odbędzie zasądzoną karę 3,5 roku pozbawienia wolności.

Kryminalni z naszej „specgrupy” już pracują nad skutecznym zatrzymaniem kolejnych ściganych.

dn/mb

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.17 MB)