Odpowiedzą za kradzież ubrań - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież ubrań

Data publikacji 16.04.2019

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za kradzież ubrań. Podejrzani wynieśli z terenu magazynu markowe ubrania i zostali ujęci przez ochronę, a następnie przekazani w ręce mundurowych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za to przestępstwo może im grozić kara do 5 lat więzienia.

W piątek po 22-giej pruszkowscy patrolowcy udali się do magazynów na ul. Promyka, gdzie miało dojść do kradzieży. Po przybyciu na miejsce ustalili, że ochrona podczas kontroli jednego z pracowników, zauważyła przyklejone taśmą do jego nóg koszulki znanych marek. W szafce 23-latka ujawniono jeszcze inne markowe ubrania. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Skradzione rzeczy o wartości ponad 650 zł wróciły na magazyn. 23-letni mieszkaniec Mrozów usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

Kolejny amator markowych ciuchów wpadł w sobotę rano, w tym samym magazynie. W tym przypadku również pracownik ochrony ujął na kradzieży 27-latka, który cześć ubrań schował do plecaka, a część miał na sobie. Wartość rzeczy wyniesionych z magazynu to prawie 900 zł. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komendy. Po wstępnych czynnościach sprawą zajęli się dochodzeniowcy. 27-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kk/mb