29- latek zatrzymany po pościgu! - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

29- latek zatrzymany po pościgu!

Data publikacji 15.04.2019

Dzielnicowi z Zalesia Górnego po pościgu zatrzymali 29- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej kilkudziesięciu kradzieży rowerów nie tylko na terenie powiatu piaseczyńskiego. Sprawę przejęli teraz policjanci z piaseczyńskiej dochodzeniówki.

Dzielnicowi z posterunku policji w Zalesiu Górnym od kilku dni pod czujną obserwacją mieli teren przyległy do tutejszego Dworca PKP. Z ich ustaleń wynikało, że za licznymi kradzieżami rowerów nie tylko na terenie Zalesia może odpowiadać mężczyzna, którego wizerunek był policjantom już znany.

Został on zauważony, gdy wysiadł z pociągu jadącego z Warszawy w chwili, gdy dzielnicowi chcieli do niego podejść, mężczyzna na ich widok zaczął uciekać. Pościg nie trwał jednak długo, bo kilkudziesięciu metrach został on zatrzymany przez sierż. szt. Roberta Sybickiego.

Jak wynika z pierwszych ustaleń 29- letni mieszkaniec Warszawy jednoślady kradł nie tylko na terenie naszego powiatu. Na swoim koncie może ich mieć nawet kilkadziesiąt. Sprawę przejęli policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego w Piasecznie.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich osób korzystających z jednośladów o ich prawidłowe zabezpieczenie, a także o skorzystanie z możliwości ich oznakowania po wcześniejszym kontakcie ze swoim dzielnicowym.


 

esz/js