Napadł, skradł telefon, został tymczasowo aresztowany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł, skradł telefon, został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Z ustaleń wynika, że sprawca miał zaatakować kobietę, szarpać ją i przyduszać, a na końcu wyrwać telefon komórkowy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policjanci odzyskali również utracony w wyniku przestępstwa telefon.

Do policjantów z wolskiej komendy zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o rozboju. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas rozmowy telefonicznej sprawca rzucił się na nią, szarpał i przyduszał, po czym zabrał telefon komórkowy. Funkcjonariusze po zgromadzeniu i wykonaniu czynności procesowych namierzyli miejsce, gdzie miał przebywać mężczyzna podejrzewany o rozbój.

38-letni Bogdan K. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W trakcie przeszukania pomieszczenia, które zajmował mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli utracony w wyniku rozboju telefon komórkowy. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Na wniosek policjantów i prokuratora, decyzją sądu 38-latek został tymczasowo aresztowany. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

ea/ms

  • Mężczyzna podejrzany o rozbój