W torbie miał amfetaminę i kradzioną odzież - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W torbie miał amfetaminę i kradzioną odzież

Data publikacji 03.04.2019

Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali 28-letniego obywatela Arabii Saudyjskiej zamieszkałego tymczasowo w Warszawie, który mimo posiadania przy sobie ponad 3000 zł gotówki zdecydował się wynieść ze sklepu markową odzież wartą 1500 zł. Podczas kontroli bagażu funkcjonariusze znaleźli dodatkowo amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, odzież do sklepu, a narkotyki do depozytu. Teraz podejrzany usłyszy zarzuty, za które sąd może go skazać na 5 lat więzienia.

Około godziny 19:00 do policjantów pełniących służbę po cywilnemu, obserwujących m.in. galerię handlową, pod kątem osób dopuszczających się kradzieży, podszedł pracownik ochrony. Mężczyzna powiadomił ich, że ma podejrzenia wobec jednego z klientów, który jego zdaniem może mieć w torbie rzeczy pochodzące z kradzieży. Wywiadowcy przez chwilę obserwowali wskazanego mężczyzna, a kiedy ten opuścił sklep, postanowili go wylegitymować.

Obcokrajowiec zaskoczony widokiem policjantów zaprzeczył, jakoby miał mieć kradzione rzeczy. Z kontroli bagażu wynikało jednak coś innego. 28-latek miał w torbie koszulę i kurtkę, na które nie potrafił przedstawić potwierdzenia zakupu. Ich brak potwierdziła pracownica sklepu. Podczas sprawdzania rzeczy policjanci znaleźli przy podejrzanym woreczek foliowy z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że to amfetamina. Jej właściciel został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za dwa przestępstwa, za które może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia.

rk/mb