Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie awantury domowej, gdzie między mieszkańcami miało dojść do nieporozumienia. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą oraz jej syna. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął być agresywny. Następnie wulgarnymi słowami znieważył funkcjonariuszy. Został zatrzymany. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 21.30 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o nieporozumieniu rodzinnym, podczas którego jeden z domowników wszczął awanturę domową. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zastali zgłaszającą oraz jej syna. W pewnym momencie mężczyzna niezadowolony widokiem mundurowych, zaczął ubliżać i słowami wulgarnymi znieważać funkcjonariuszy. Następnie zaczął popychać policjanta i szarpać go za mundur.

37-latek szybko został jednak obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie mieszkańca łomiankowskiej gminy zadecyduje sąd.

/ego/mb