Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała zaoszczędzić na kupnie torebki, odpowie za oszustwo

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z Białołęki zatrzymali 36-letnią mieszkankę Warszawy podejrzaną o oszustwo. Kobieta podczas zakupu torebki zamieniła metki z kodem kreskowym z towaru droższego na tańszy. Chciała w ten sposób zaoszczędzić 30 złotych. Natalia K. odpowie jednak za dwa przestępstwa, bowiem kilka miesięcy temu dokonała podobnego oszustwa przy zakupie kurtki. Za oszustwo mniejszej wagi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Mieszkanka Warszawy udała się na zakupy do centrum handlowego przy ul. Światowida. Znalazła interesującą ją torebkę. Kobieta postanowiła zaoszczędzić. Z tańszej torebki wartej 49,99 zł. przełożyła metkę z kodem kreskowym droższą. W ten sposób w kieszeni zostało by jej 30 złotych. Zachowanie klientki zauważył pracownik, który wezwał policyjny patrol. 36-latka została zatrzymana i trafiła do komisariatu przy ul. Myśliborskiej.

Dochodzeniowiec ustalił, że to nie pierwsze takie przestępstwo na koncie Natalii K. W październiku ubiegłego roku kobieta, w tym samym sklepie dokonała podobnego oszustwa przy zakupie kurtki. Za odzież wartą 399,99 zł. zapłaciła 139,99 zł.

Policjanci przedstawili już 36-latce zarzuty w oby tych sprawach. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze grzywny w wysokości 1000 zł.

po/mb