Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyzywał i atakował policjantów podczas interwencji, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 02.04.2019

Dochodzeniowiec z komisariatu na Targówku przedstawił 22-letniemu mężczyźnie trzy zarzuty karne, w tym naruszenie nietykalności cielesnej policjantów w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Norbert S. w trakcie interwencji był agresywny, nie wykonywał poleceń mundurowych i atakował ich. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę kilkanaście minut po godzinie 9.00 policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Targówku interweniowali w okolicy sklepu przy ul. Łabiszyńskiej, na tyłach którego grupa osób miała spożywać alkohol. Na miejscu mundurowi zauważyli mężczyznę, który odstawił otwarte piwo na dach zaparkowanego pojazdu. Rozpoczęli legitymowanie. W trakcie interwencji mężczyzna nie wykonywał poleceń policjantów, ignorował ich i był wulgarny. W pewnym momencie uderzył jednego z funkcjonariuszy w twarz, po czym zaczął go szarpać.

Mundurowi obezwładnili 22-latka przy użyciu środków przymusu bezpośredniego i zatrzymali go. Nawet, gdy miał założone kajdanki mężczyzna był agresywny i nie chciał wykonywać poleceń. Trafił do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Mundurowi skontrolowali jego telefon. Okazało się, że jest poszukiwany przez policjantów z Mławy jako przywłaszczony.

Sprawą  Norberta S. zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego na Targówku. Na podstawie zgromadzonego materiału dochodzeniowiec przedstawił podejrzanemu trzy zarzuty karne dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz wpływania groźbą lub przemocą w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności wobec niego. Za te przestępstwa sąd może skazać 22-latka na karę do 3 lat pozbawienia wolności.

po/mb

 

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.12 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP