Areszt dla 25-letniej kobiety - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 25-letniej kobiety

Data publikacji 02.04.2019

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie aresztu wobec 25-latki podejrzewanej o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z supermarketów. Teraz kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Wszystko zaczęło się w jednym z supermarketów, gdzie młoda kobieta została zauważona przez pracownicę sklepu w chwili, gdy kradła alkohol i kosmetyki. Kiedy zwrócono jej uwagę, kobieta próbowała szybko opuścić placówkę handlową. Jednak zdecydowana postawa dwóch pracownic sklepu, uniemożliwiła jej to. Mimo to siłą próbowała zatrzymać przy sobie skradziony towar. Szarpała i kopała ekspedientki, a gdy na pomoc ruszył im pracownik ochrony, został on przez nią dwukrotnie ugryziony.

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali agresywną "klientkę" i osadzili w policyjnej celi. Badanie wykazało, że wchodząc do sklepu znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze w tej sprawie złożyli do prokuratury w Piasecznie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i jeszcze dziś kobieta na najbliższe trzy miesiące trafi do jednego z aresztów śledczych.

Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

js/mb

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.53 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP