Dozór za znęcanie się nad żoną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 02.04.2019

Dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej zastosował prokurator wobec 77-latka. Wacław P. podejrzany jest o znęcanie się nad żoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej wszczętej przez nietrzeźwego męża. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu policjanci ustalili, że 77-latek wszczyna awantury, wyzywa, popycha i szarpie żonę, grozi jej pozbawieniem życia. Wacław P. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny dozór Policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Wkażdej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

ea/js