Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 01.04.2019

Kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, z których dwóch usłyszało zarzuty. 24-letni Dominik J. i 22-letni Marcin K. odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków. 24-latek został objęty policyjnym dozorem. Dzięki policyjnej interwencji na rynek nie trafi ponad 100 gramów marihuany, prawie 190 gramów amfetaminy, 10 gramów kokainy i 43 tabletki extasy.

Policjanci wydziału kryminalnego, którzy zajmują się przestępczością narkotykową pozyskali operacyjnie informacje na temat mężczyzny, który może posiadać środki odurzające w domu.

Funkcjonariusze podjęli obserwację okolicy zamieszkania mężczyzny. Kiedy ten po wyjściu ze sklepu wracał do domu pojawili się obok kryminalni. 24-latek wrócił do mieszkania w towarzystwie policjantów. Okazało się, że w lokalu jest kilka osób. Na polecenie policjantów, by zostały dobrowolnie wydane wszystkie zabronione prawem rzeczy okazało się, że rzekomo nikt niczego podobnego nie posiada. Policjanci przystąpili do przeszukania mieszkania. Szybko wyszło na jaw, że w zasadzie wszędzie, w każdym pomieszczeniu, znajdują się środki odurzające. W kuchni, dwóch pokojach i na tarasie kryminalni znaleźli ponad 11 gramów marihuany, ponad 182 gramy amfetaminy, prawie 11 gramów kokainy i 43 sztuki tabletek extasy. Do tego zabezpieczyli pieniądze i wagi elektroniczne. W czasie, kiedy policjanci prowadzili czynności do mieszkania przyszło dwóch kolejnych mężczyzn. Nie spodziewali się oni, że u kolegi zostaną policjantów. Przynieśli prawie 130 gramów marihuany, którą kryminalni od razu zabezpieczyli.

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn. Przeprowadzone w toku dalszych czynności ustalenia i zgromadzony materiał dowodowy wskazywały, że narkotyki zabezpieczone w mieszkaniu należą do 24-letniego Dominika J., natomiast ponad 128 gramów marihuany to najprawdopodobniej własność 22-letniego Marcina K.

Mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. 24-latek został objęty policyjnym dozorem dwa razy w tygodniu.

ea/jw

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną