Poszukiwane małżeństwo zatrzymane przez kryminalnych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwane małżeństwo zatrzymane przez kryminalnych

Data publikacji 01.04.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Białołęce zatrzymali małżeństwo ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. 41-letnia kobieta w grudniu 2018 r. wyszła z Zakładu Karnego na przepustkę i już do niego nie powróciła. Za jej mężem Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli wydał Nakaz Doprowadzenia do zakładu penitencjarnego gdzie ma odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności. Oboje trafili już do aresztów śledczych.

Poszukiwaniem małżeństwa ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości zajmowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego na Białołęce. Z uwagi na to, że małżeństwo zmieniało miejsce zamieszkania, zatrzymanie ich było znacznie utrudnione. Jednak żmudna i ciężka praca funkcjonariuszy przyniosła oczekiwane efekty. Wykorzystując różne metody pracy operacyjnej kryminalni ustalili ich miejsce pobytu.

Za 41-latką Sąd Okręgowy Warszawa Praga wydał list gończy celem zatrzymania i doprowadzenia do AŚ/ZK. Kobieta w grudniu ubiegłego roku wyszła z zakładu karnego na przepustkę i już do niego nie powróciła. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe wydała również Zarządzenie o ustalenie jej miejsca pobytu.

37-letni mąż kobiety poszukiwany był przez policjantów z Pragi Południe na podstawie Nakazu Doprowadzenia wraz z Zarządzeniem o wszczęciu poszukiwań ogólnopolskich wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli. Mężczyzna ma do odbycia kare 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek policjanci pojechali na Targówek, gdyż posiadali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Kondratowicza ukrywa się poszukiwane małżeństwo. Krótka obserwacja lokalu potwierdziła ich podejrzenia. Małżeństwo zostało zatrzymane.

Oboje zostali już umieszczeni w aresztach śledczych. Kobiecie pozostał do "odsiadki" 1 rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jej mąż spędzi w areszcie najbliższe 2 lata.

po/mb