Włamywacz w rękach wolskich policjantów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz w rękach wolskich policjantów

Data publikacji 29.03.2019

Czynności operacyjne policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy doprowadziły do ustalenia tożsamości mężczyzny podejrzanego o włamanie do komórki lokatorskiej i kradzież komputerów stacjonarnych oraz innych przedmiotów. Okazało się, że 37-latek przebywał już w zakładzie karnym za podobne przestępstwo. Podejrzany usłyszał zarzut w warunkach recydywy.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do komórki lokatorskiej. Z informacji wynika, że sprawca po pokonaniu zabezpieczenia skradł dwa komputery stacjonarne i inne przedmioty, których łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad tysiąca zł. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie.

Operacyjni wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z włamaniem i ustalali jego tożsamość. 37-letni Adam O. został zatrzymany w lokalu, w którym przebywał. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z  włamaniem w warunkach recydywy, bowiem w 2015 roku opuścił więzienne mury po trzech latach kary pozbawienia wolności.

ea/ms