Dzielnicowi z Bemowa na spotkaniu z przedszkolakami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Bemowa na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 29.03.2019

O dzielnicowych zwykło się mówić, że to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc czy poradę. Właśnie dlatego z inicjatywy dzielnicowych z Bemowa doszło do zorganizowania spotkania z dziećmi w przedszkolu na terenie dzielnicy. Celem spotkania było omówienie, nie tylko bezpiecznych zachowań na drodze, ale przede wszystkim uświadomienie dzieciom, że zawsze mogą się do nich zwrócić w każdej sprawie.

Dzielnicowy z Bemowa mł. asp. Adam Beśka i st. asp. Jerzy Pajnowski, zawsze chętnie i kreatywnie podchodzą do realizacji swoich obowiązków służbowych. Tym razem zorganizowali spotkanie w przedszkolu, gdzie tematem przewodnim było bezpieczeństwo pieszych w szczególności, dzieci w rejonach przyszkolnych. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami również o numerach alarmowych, o tym jak należy korzystać z przejść dla pieszych i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a także jak zachować się w kontakcie z obcą osoba i do kogo zwrócić się o pomoc.

Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich cennych informacji przekazanych przez policjantów. Największe jednak zainteresowanie wzbudził policyjny radiowóz oraz sprzęt będący na wyposażeniu dzielnicowych. To niecodzienne spotkanie i cenne uwagi pozostaną na długo w ich pamięci.

Przypomnijmy, program „Dzielnicowy bliżej nas” ma na celu wzmacnianie bliskiej współpracy Policji z mieszkańcami, a aktywacja społeczności lokalnej jest skuteczną „bronią” w zwalczaniu przestępczości i antyspołecznych zachowań. Rolą dzielnicowego jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w podległym im rejonie. Właśnie to spotkanie z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego ma na celu uświadomienie zagrożeń z którymi mogą się spotkać na co dzień, a co za tym idzie, ich wyeliminowanie.

esz/ms