Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie narkotyków i próbę wręczenia łapówki

Data publikacji 29.03.2019

Śledczy z komisariatu na Żoliborzu przedstawili zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie narkotyków i obietnicę wręczenia 1000 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od interwencji. Sąd zdecydował o aresztowaniu 31-latka na okres 1 miesiąca. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji patrolowali żoliborskie ulice. Przy ulicy Mickiewicza zobaczyli mężczyznę, który na ich widok zaczął oddalać się w innym kierunku. Mundurowi postanowili się dowiedzieć, jaki był powód nagłej zmiany kierunku marszu i przystąpili do kontroli.

Okazało się, że 31-latek miał przy sobie 3 zawiniątka z suszem roślinnym oraz wagę. Mężczyzna nie chciał się pożegnać ani z zieloną substancją ani z wolnością, zaproponował funkcjonariuszom 1000 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od interwencji. W efekcie został zatrzymany a zawiniątka z suszem oraz waga zabezpieczone. Badanie substancji potwierdziło, że to marihuana.  

Sprawą zajęli się żoliborscy śledczy, którzy przedstawili zatrzymanemu zarzuty za posiadanie narkotyków oraz obietnicy udzielenia korzyści majątkowej. Sąd zdecydował o aresztowaniu 31-latka na okres 1 miesiąca. Teraz grozi  mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

esz/ks