Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną i córkami, teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 29.03.2019

Funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie zatrzymali 45-letniego Romana T. Mężczyzna przez blisko 4 lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i córkami. Podejrzany o przemoc w rodzinie trafił do policyjnego aresztu, przygotowane przez policjantów materiały postępowania trafiły do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór wraz z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Policjanci z Jadowa kilka dni temu przyjęli zawiadomienie dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego. Zgłaszająca ten fakt kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej mąż często wszczynał awantury w ich domu. Taki stan rzeczy trwał blisko 4 lata. Mężczyzna dopuszczał się nie tylko aktów przemocy fizycznej lecz również psychicznej wobec jej osoby oraz małoletnich córek. Będąc w stanie nietrzeźwości niepokoił swoje córki, opowiadając im o swojej śmierci, trzaskał drzwiami, uderzał w przedmioty, rzucał na oślep przedmiotami codziennego użytku, a w stosunku do żony wszczynał awantury, podczas których ubliżał jej, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia, wyrzucał odzież z domu, rzucał na oślep przedmiotami codziennego użytku, niszczył wspólne mienie, a także używał wobec niej siły fizyczne.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Roman T. już usłyszał zarzuty trwającego blisko 4 lata znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną i małoletnimi córkami. Prokurator rejonowy w Wołominie zadecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru wraz z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ts