Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami Ochoty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami Ochoty

Data publikacji 28.03.2019

Dzielnicowi z Ochoty starają się utrzymywać stały kontakt z mieszkańcami z ich rejonu służbowego. Policjanci chętnie spotykają się z dziećmi, młodzieżą i seniorami, biorąc aktywny udział w spotkaniach profilaktycznych. W ostatnim czasie szczególną uwagę poświęcają osobom starszym i samotnym. Przestępcy wykorzystując łatwowierność seniorów, uczciwość oraz naiwność, w bezduszny sposób odbierają to, na co przez całe życie pracowali i bez skrupułów pozbawiają ich oszczędności.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego tak istotny był aktywny udział mieszkańców w spotkaniu zorganizowanym w pomieszczeniu należącym do wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Grójeckiej 116, w którym uczestniczył dzielnicowy asp. Piotr Zachmacz, przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego delegatury Ochota oraz Straż Miejska. To spotkanie było dla wszystkich okazją do wymieniania się spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

Policjant, podczas spotkania z mieszkańcami, radził także, co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów i jak należy postępować w takich sytuacjach. Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, odpowiadał na pytania mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

esz/kc