Znieważył podczas interwencji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył podczas interwencji

Data publikacji 28.03.2019

Mundurowi z Bielan interweniowali wobec mężczyzny podejrzanego o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Zatrzymany 37-latek słowami wulgarnymi obrażał policjantów w domu i w komendzie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Bielańscy policjanci przyjechali na ulicę Kiełpińską, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał wybić szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Na miejscu potwierdzili zgłoszenie oraz udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego. Podczas interwencji pijany 37-latek używając słów wulgarnych znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Mundurowi zakończyli interwencję zatrzymaniem agresora.

Mężczyzna został przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego, gdzie w dalszym ciągu obrażał policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do stołecznego ośrodka dla osób nietrzeźwych.  

Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych podczas wykonywania czynności służbowych. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do roku pozbawienia wolności. To nie jedyne kłopoty 37-latka, odpowie on również za uszkodzenie szyby .

 

esz/ks