Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Płacili wysokie kaucje za wynajem mieszkania, w którym nigdy nie zamieszkali

Data publikacji 27.03.2019

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwo. Kobieta oraz dwóch mężczyzn działając wspólnie i w porozumieniu wynajęli bezprawnie dwóm osobom nienależące do nich mieszkanie, w którym sami mieszkali. Kolejne dwie osoby próbowali oszukać w ten sam sposób, podpisując umowy i pobierając kaucj na łączną kwotę blisko 5000 złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszytko zaczęło się od ogłoszeń na jednym z portali internetowych. Rzekomy właściciel mieszkania proponował wynajęcie lokalu w atrakcyjnym punkcie miasta. Taką wiadomość przeczytali Ci, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie.

Na chętnych nie trzeba było długo czekać. W krótkich odstępach czasu bardzo szybko zgłosiły się dwie osoby. Pierwsza z nich spotkała się z oszustami, obejrzała mieszkanie, do którego zaprowadziła ją kobieta, podpisała umowę, po czym zapłaciła 2900 złotych kaucji, druga natomiast w identycznej sytuacji przekazała mężczyznom 2000 złotych.

„Przekręt” wyszedł na jaw, kiedy niedoszli lokatorzy zjawili się ponownie pod wskazanym adresem, aby się wprowadzić i zastali zamknięte drzwi, a kontakt telefoniczny z rzekomym właścicielem lokalu się urwał.

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To oni bardzo szybko „namierzyli” podejrzanych, zorganizowali zasadzkę i w tym samym czasie, w różnych miejscach zatrzymali 20-letnią Dominikę Sz., 19-letniego Patryka J. i 31-letniego Jakuba R.

W mieszkaniu należącym w rzeczywistości do zupełnie innej osoby, od której zatrzymani wynajmowali lokal, kryminalni znaleźli dokumenty bankowe, dokumenty z danymi osobowymi innych osób oraz puste i wypełnione umowy świadczące o tym, że podejrzani próbowali oszukać kolejne dwie osoby.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty oszusta i usiłowania oszustwa działając wspólnie i w porozumieniu. Za te przestępstwa grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.  

Zgodnie z kodeksem karnym Andrzejowi W. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

  • Zabezpieczone dokumenty
  • Policjanci prowadzą osobę zatrzymaną
  • Policjanci prowadzą osobę zatrzymaną
  • Policjanci prowadzą osobę zatrzymaną