Dwie 14-latki zatrzymane w sprawie pobicia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie 14-latki zatrzymane w sprawie pobicia

Data publikacji 27.03.2019

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich z wolskiej komendy ustalili i zatrzymali dwie 14-latki w związku z podejrzeniem pobicia małoletniej. Z wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia miało dojść na przystanku autobusowym, gdzie dwie nieletnie miały opluć dziewczynę, a następnie bić i ją kopać. W wyniku tego agresywnego zachowania, małoletnia straciła przytomność. Dwóm nieletnim został określony czyn karalny dotyczący pobicia. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policjanci zostali powiadomieni o tym, że na przystanku leży nieprzytomna młoda dziewczyna, która najprawdopodobniej miała zostać pobita przez dwie nieletnie, które uciekły. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała małoletnią do szpitala. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich rozpoczęli ustalenia i wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Niedługo po tym wytypowali dwie 14-latki mogące mieć związek z tym zdarzeniem.

Po wykonaniu czynności procesowych ustalili, że do pokrzywdzonej miały podbiec dwie nieletnie, które opluły ją, po czym miały kopać i bić po ciele w wyniku czego małoletnia straciła przytomność. 14-latki zostały zatrzymane i został im określony czyn karalny dotyczący pobicia działając wspólnie i w porozumieniu. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

ea/ms