Kolejni poszukiwani listami gończymi w rękach kryminalnych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani listami gończymi w rękach kryminalnych

Data publikacji 26.03.2019

Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Obaj wpadli tego samego dnia, a listy gończe wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli i dla Warszawy Mokotów w Warszawie. Zgodnie z dyspozycjami sądów mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.

W ostatnich dniach policjanci z zespołu poszukiwań z wolskiej komendy prowadzili działania, które w sposób szczególny były ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych, ściganych listami gończymi. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia, pozyskali informacje i na ich podstawie dotarli do miejsc, gdzie ukrywali się poszukiwani.

Kryminalni z zespołu poszukiwań próbowali namierzyć dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Pierwszy z nich, 29-letni Daniel K. od jakiegoś czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli w Warszawie wydał za nim list gończy w związku z przestępstwem przeciwko mieniu. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów z zespołu ds. poszukiwań doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego, gdzie został zatrzymany.

Drugi, 45-letni Maciej B. był poszukiwany w celu odbycia kary dwóch lat więzienia za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu oraz miał drugi list gończy wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotów w Warszawie w związku z wykroczeniem. 45-latek został zatrzymany w mieszkaniu na Woli.

Zgodnie z dyspozycją sądu trafili do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

ea/ms

  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów