Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zastraszał pokrzywdzonych nożem i przedmiotem przypominającym broń, sąd aresztował go na 3 miesiące

Data publikacji 26.03.2019

Kryminalni z zespołu dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu komendy na Pradze Północ rozwiązali sprawę napadu na obywatela Ukrainy. Ustalili, że podejrzanym o rozbój, który zastraszył 31-letniego mężczyznę przedmiotem przypominającym broń i nożem, a następnie zabrał jego rzeczy osobiste jest 23-letni mieszkaniec Rembertowa. Kryminalni zatrzymali go niedaleko jego miejsca zamieszkania. W toku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia, którymi mężczyzna posłużył się podczas napadu. Dodatkowo mężczyzna odpowie za groźby karalne i usiłowanie rozboju. Sąd poparł wniosek śledczych i prokuratora i zastosował wobec Rafała P. 3-miesięczny areszt.

15 marca policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zostali powiadomieni przez obywatela Ukrainy, że został napadnięty. Jak wynikało z jego relacji, kilkanaście minut przed 6.00 rano na przystanku autobusowym został zaczepiony przez zamaskowanego mężczyznę, który grożąc mu nożem i przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania wartościowych rzeczy. 31-latek w obawie o własne życie położył na ziemi saszetkę, w której były dokumenty, klucze do mieszkania i telefon. Napastnik zabrał saszetkę i uciekł.

Kryminalni z zespołu do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z komendy na Pradze Północ, którzy błyskawicznie zajęli się sprawą otrzymali informacje o dwóch innych pokrzywdzonych osobach. Około 4.00 rano, mężczyźnie wracającemu do domu, sprawca również zagroził niebezpiecznymi przedmiotami. Wystraszony mężczyzna uciekł i schronił się w pobliskim bloku. Następnie na jednym z parkingów osiedlowych, działając w ten sam sposób, napastnik usiłował dokonać rozboju na innej osobie.

Policjanci szczegółowo rozpytali pokrzywdzonych i pozyskali informacje, które miały doprowadzić do sprawcy tego rozboju. W toku dalszych czynności ustalili, że mężczyzna kilkukrotnie dokonał płatności skradzioną kartą bankomatową. Ponieważ sprawa wymagała natychmiastowego działania oraz istniało realne zagrożenie, że podejrzewany o te przestępstwa może posiadać przy sobie broń palną, kryminalni podjęli szczególne środki ostrożności.

Po kilkudniowej żmudnej pracy polegającej na szczegółowym rozpoznaniu operacyjnym, analizie i weryfikacji zgromadzonych informacji, policjanci ustalili tożsamość poszukiwanego mężczyzny. Okazało się, że jest mieszkańcem Rembertowa. Zaskoczony 23-latek, po wyjściu z autobusu niedaleko miejsca zamieszkania został zatrzymany.

Prowadząc dalsze działania mundurowi zabezpieczyli również wykorzystany do przestępstwa pistolet oraz nóż. Przeprowadzili także przeszukanie w miejscu zamieszkania 23-latka, w trakcie którego zabezpieczyli dwa inne noże oraz przedmiot przypominający broń i odzyskali telefon skradziony pokrzywdzonemu.

Śledczy doprowadzili Rafała P. do prokuratury wraz ze zgromadzonym w tej sprawie materiałem dowodowym. 23-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowania rozboju. Na wniosek prokuratora, sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/po

  • Zabezpieczona broń
  • Zabezpieczone noże
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
Ładowanie odtwarzacza...