Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za 5 kradzieży perfum wartych ponad 11 tysięcy złotych

Data publikacji 25.03.2019

W ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wpadł 29-letni Sebastian B. podejrzany o kradzieże w perfumerii. Mężczyzna w sierpniu ubiegłego roku i na przestrzeni trzech pierwszych miesięcy tego roku najprawdopodobniej pięciokrotnie dokonał kradzieży w sieciowej perfumerii na terenie Pragi Południe. Łączna wartość start wyniosła ponad 11 tysięcy złotych. 29-latek usłyszał 5 zarzutów, przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci wydziału mienia po przeanalizowaniu wpływających do komendy zgłoszeń kradzieży w sieciowej perfumerii pozyskali operacyjne informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń i na tej podstawie ustalili, kto najprawdopodobniej w pięciu przypadkach dokonał tych przestępstw.

29-letni Sebastian B. w przeszłości był już karany za kradzieże. Jego zatrzymanie nie było łatwe ponieważ nie przebywał pod żadnym ze znanych adresów, ciągle zmieniał miejsca pobytu. Funkcjonariusze operacyjni prowadzili jednak ciągłe kontrole i sprawdzenia, na bieżąco monitorowali sytuację. Kilka dni temu zatrzymali 29-latka.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynikało, że Sebastian B. podejrzany jest o 5 kradzieży, jeden czyn miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku, cztery kolejne to czas od początku 2019 roku do chwili obecnej. Łączna wartość start powstała w wyniku tych 5 kradzieży perfum to ponad 11 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał 5 zarzutów, przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

ea/jw