Odpowie za kradzież ponad 200 sztuk baterii - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież ponad 200 sztuk baterii

Data publikacji 21.03.2019

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam policjanci zastali pracownika ochrony wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną. Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latek chciał wyjść ze sklepu z ponad 200 szt. baterii, za które nie zapłacił. Wartość towaru oszacowana została na kwotę ponad 700 zł. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 17.00 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych na terenie gminy został ujęty mężczyzna, który chciał ukraść towar o łącznej wartości ponad 700 zł. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili policjanci, pracownicy ochrony ujęli 38-latka, gdy ten ominął linię kas, nie uiszczając opłaty za ponad 200 szt. baterii, które zabrał ze sklepowych półek.

Dzięki tej interwencji towar z powrotem trafił na sklepowe półki. Nieuczciwy klient został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/mb