W obawie przed policyjną kontrolą rzucili się do ucieczki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W obawie przed policyjną kontrolą rzucili się do ucieczki

Stołeczni wywiadowcy po pościgu zatrzymali Damiana J. kierującego fordem, który chcąc uniknąć policyjnej kontroli zignorował dawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i rzucił się do ucieczki. Okazało się, że wobec 20-latka prowadzona jest już sprawa karna za inne przestępstwo. Do policyjnej izby zatrzymań trafił również 19-letni pasażer forda podejrzewany o posiadanie narkotyków. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani.

Do interwencji doszło na terenie Pragi Północ. Stołeczni wywiadowcy patrolując rejon ul. Namysłowskiej zwrócili uwagę na przemieszczającego się forda. W środku siedziało dwóch mężczyzn. Postanowili ich skontrolować. Zbliżyli się do pojazdu dając wyraźny znak do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca forda widząc to, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Policjanci ruszyli w pościg. W pewnej chwili kierowca forda zwolnił. Z miejsca pasażera wyskoczył mężczyzna i rzucił się do ucieczki, odrzucając foliową torebkę. Chwilę potem został zatrzymany. Drugi wywiadowca uniemożliwił ucieczkę kierowcy.

Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli torebkę z suszem roślinnym i białą substancją oraz niebezpieczne przedmioty w postaci noża i kastetu, a 20-letniego Damiana J. i 19-letniego Bartłomieja S. zatrzymali do wyjaśnienia.

Nielegalne środki przebadano testerem., który wskazał, że jest to marihuana o łącznej wadze ponad 50 gramów. 2 gramy białego nieznanego proszku przekazano do dalszej analizy. 

Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani. Damian J. odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, 20-latek zaledwie miesiąc temu był zatrzymywany za jazdę pod wpływem narkotyków. Czynności w tej sprawie nadal trwają.

19-letniemu Bartłomiejowi S. za łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

esz/po

  • Zabezpieczone nielegalne substancje
  • Zabezpieczone nielegalne substancje
  • Zabezpieczone nielegalne substancje