Małżeństwo odpowie za przestępstwo narkotykowe - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo odpowie za przestępstwo narkotykowe

Data publikacji 20.03.2019

Znaczną ilość nowej substancji psychoaktywnej i mefedronu zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego z Targówka w jednym z mieszkań. W trakcie działań kryminalni zatrzymali małżeństwo, które ma bezpośredni związek z tą sprawą. 57-letni Ignacy G. i 47-letnia Beata G. usłyszeli w prokuraturze zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące, jego żona zaś trafiła pod policyjny dozór. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze weryfikując posiadane informacje zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Małżeństwo poinformowane o przeszukaniu nie ukrywało swojego zdenerwowania.

W zabudowanej szafce pod oknem operacyjni znaleźli czarną torebkę foliową z zawartością 128 torebeczek ze sproszkowaną białą substancją.

W toku dalszego przeszukania w mankiecie kurtki Beaty G. ujawnili kolejną torebkę z białym proszkiem. Małżeństwo pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zostało zatrzymane do wyjaśnienia. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli od nich gotówkę w kwocie ponad 7 tys. złotych.

Zatrzymani w prokuraturze zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji zabronionych w postaci nowej substancji psychoaktywnej w łącznej wadze ponad 62 gramów oraz mefedronu (ponad 52 gramy).

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ przychylił się do wniosku śledczych z Targówka oraz prokuratora i zastosował wobec Ignacego G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Beata G. została objęta dozorem policji z obowiązkiem zgłaszania się do miejscowego komisariatu trzy razy w tygodniu.

Kryminalni nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia nielegalnych środków.

Przypomnijmy, że za posiadanie zabronionych prawem środków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

po/mb