Kolejne uderzenie w automaty do gier - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w automaty do gier

Data publikacji 15.03.2019

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wspólnie z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie podczas przeprowadzonych działań zabezpieczyli 4 automaty i 3 terminale internetowe. Za urządzanie nielegalnego hazardu grozi do 3 lat więzienia.

To kolejne działania legionowskich policjantów wymierzone w środowisko związane z hazardem. Tym razem policjanci mieli podejrzenia, że w jednym z lokali na terenie Legionowa może odbywać się nielegalny hazard na automatach do gier.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji legionowskiej komendy podczas wspólnych działań z  funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Wewnątrz zabezpieczyli 4 automaty oraz 3 terminale do gier hazardowych.

Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017 r. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

esz/js